15 stycznia 2019 roku przypadła  150-ta rocznica urodzin jednego z najwybitniejszych polskich twórców - Stanisław Wyspiański - malarz, grafik, rysownik, poeta, dramatopisarz, scenograf i reformator teatru. Geniusz w wielu aspektach twórczości, niepokorny, o trudnej osobowości. Twórca totalny, traktujący modela z wyjątkowym szacunkiem, zawsze widzący w nim przed wszystkim człowieka. Jak nikt inny przedstawiał w swojej twórczości dzieci, oddając ich urok, niewinność i szczerość. Mistrz słowa - czwarty wieszcz, jak się go często nazywa i nieprawdopodobnie utalentowany obserwator polskiej mentalności, twórca nowoczesnego polskiego teatru. Zmarł 28 listopada 1907 roku w Krakowie.

Dla ciekawych, miłośników twórczości malarza - jeszcze do 05.05.2019 w Muzeum Narodowym w Krakowie, na wystawie poświęconej twórczości artysty, do obejrzenia blisko 500 z liczącego około 900 pozycji zbioru prac tego artysty.

O nas

Galeria Ad Primum Art powstała z połączenia doświadczenia, pasji do sztuki oraz chęci dzielenia się nimi w sposób dla wszystkich osiągalny.

Community